Türkiye'de mülk satın alırken yabancılar için herhangi bir kısıtlama var mı?
Sadece kırsal alanlarda ve askeri alanlarda. Tanıttığımız alanlarda herhangi bir kısıtlama getirilmiyor.

Mülkiyet serbest kalacak mı?
Evet - Türkiye'de sattığımız tüm mülkler "serbest".

Yabancı şirketler Türkiye'de mülk satın alabilir mi?
Evet. Ülkeniz Türkiye arasında karşılıklı bir anlaşmaya sahipse, şirketiniz Türkiye'de bir mülk sahibi olabilir. Alanya Eiendom bu karmaşık süreçte size yardımcı olabilir. Bu durumu birkaç kez yaşadık. Yabancı şirket mülk satın alıyor ...

Şirketim Türkiye'de bir yatırım şirketi kurabilir mi?
Evet. Türk mülküne yatırım yapmak isterseniz, Alanya Eiendom bir Türk şirketi kurmanıza yardımcı olabilir. Böylece paranızla Türkiye'de kolayca yatırım yapabilirsiniz.

Mülkün fiyatını kim belirliyor?
Yeni bir bölgede mülk satın alıyorsanız, fiyatproje sahibi tarafından belirlenir. İster doğrudan ister üçüncü bir taraf aracılığıyla olsun, satın aldığınız kişiye aynı fiyatı ödemeniz gerekir.

Emlak Hizmet Ücreti nedir?
Alıcıdan ödeme alma hakkına sahiptir.

Yabancıların Türkiye'de para ödeyebilir mi?
Alanya Eiendom Real Estate, seçkin firmalarla ortak olarak, Deniz Bank işbirliği ile müşterilerimize heyecan verici ve eşsiz bir finansal ürün sunma konumunda. % 50 LTV (Kredi Değeri) Sabit Faizli İpotek 10 yıllık geri ödeme süresi boyunca% 5 oranında.

(Tapu) nedir?
Başlık 'TAPU' olarak adlandırılır ve tüm mal işlemleri sadece mülkün bulunduğu Bölgenin Tapu ve Sicil Müdürlüğü tarafından yapılır.

Türkiye'de ikamet etmem gerekiyor mu?
HAYIR!

Ortalama kapora ne kadardır? Taksitle ödeme yapabilir miyim?
Normalde 3,000 Euro (yaklaşık) Rezervasyon ücreti yada inşşat halinde taksitli ev satın alıyorsanız % 30 ödersiniz.Bu satın alma sırasında kabul edilecektir.

Türkiye'de genel satın alma süreci nedir?
Rezervasyon ücretini ödedikten sonra Alanya Eiendom tapu kontrollerini sağlayacaktır. Satıcı ile alıcı arasında bir sözleşme düzenlenecek ve bu, tamamlanma tarihi, ödeme planı ve şartlar ve koşullar hakkında bilgi verecektir. Bu, tüm taraflarca imzalandığında, teminat ödenirKoşullarınız gerektiriyorsa, gerekli tüm evrakları sonuçlandırmak için bir Vekaletname imzalayabilirsiniz.

Hangi belgeler gerekli?
Pasaportunuz kopyalanacak ve Türkçe ye çevrilecektir. 

Sonra ne olacak?
Alanya Eiendom kontrolleri yapar.Bunu takiben, siz (veya Vekaletname'nizle), tapu sicil memurunun önünde alığınız mülkün tapusunu devredecek ve daha sonra sizi mülkün resmi sahibi olarak kaydedecektir. Emlak vergisi bu aşamada ödenir.

Türkiye'de İngilizce konuşan avukatlar var mı?
Evet, saygın İngilizce konuşan avukatlar var.

Türkiye'de mülk satın alma ile ilgili maliyetler nelerdir?
Mülk satın alımının tüm masrafları burada açıklanmıştır.

Türkiye'de mülk neden bu kadar ucuz?
Türkiye'nin ekonomisi sadece yeni olgunlaşmaya başlıyor ve son birkaç yılda enflasyon% 30'a düştü. Bu yabancı yatırımcılar için piyasada yeni bir fırsattır.. İpotek piyasası daha rekabetçi hale geldikçe ve yabancı alıcılara açıldıkça fiyatlar yükselmeye devam edecektir.

Toplam ödeme ne kadar olur?
Bu seçtiğiniz mülke göre değişir. Alanya Eiendom, satın almadan önce sizi bilgilendirecektir.

Devam eden vergiler var mı?
Emlak vergisi ve çevre vergisi Ancak, bunlar nispeten düşüktür ve AlanyaEiendom sizi bilgilendirir.

Mülkümü sigortalayabilir miyim?
Alanya Eiendom, mülkünüzü sigortalamanıza yardımcı olacaktır.

Mülkümü kiralayabilir miyim?
Evet yaz sezonunda ve kış mevsiminde mülkünüzü kiralayabilirsiniz.. Yaz mevsiminde daha makul bir geri dönüş bekleyebilirsiniz.

Daireme nasıl alışveriş yapabilirim?
Birçok şirket mobilya paketleri sunuyor. Alanya Eiendom mobilya ve beyaz eşya satın alma konusunda size yardımcı olacaktır.

Genel yaşam maliyeti İngiltere / İrlanda ile nasıl karşılaştırılır?
Taze ürünler sebze ve meyve Türkiye'de çok uygundur. İrlanda ya da İngiltere’den % 50 daha ucuz birçok ürün bulacaksınız.Bununla birlikte, elektrikli eşyalar, İngiltere ile kıyaslanırsa pahalıdır.

Ülkedeki hükümet sistemi nedir?
İrlanda / İngiltere'deki gibi demokratik olarak seçilmiş bir hükümettir. Türkiye aynı zamanda NATO'nun beş daimi üyesinden biridir.

Satın alma seyahati nedir?
Hizmetimizin en önemli kısmı müşterilerimizin beğendikleri mülkü yerinde görmelidir. Her ziyaret benzersizdir ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Anahtar kelime servistir - seyahatinizi yapmadan önce sizinle konuşacağız, tam olarak mülk türünü ve seyahatinizi buna göre planlarız. İstek üzerine tüm detayları vermekten mutluluk duyacağız.