Türkiye'de satın almak istediğiniz emlağı bulduğunuzda, satın alma işlemi şu şekilde devam edecektir:

Bir rezidans rezerve etmek isterseniz, genellikle 2-4 hafta boyunca piyasadan çıkarılacaktır. Tapu kaydı, mülkte kredi ve benzeri için gerekli kontrolleri ve yetkileri yerine getirme zamanı verilmelidir. Genellikle rezervasyon için 3.000 € ila 6.000 € ücret ödemeniz gerekmektedir. Satın alma işlemini vazgeçerseniz, verdiğiniz kaporayı sözleşmeden doğan haklara sahip olarak geri alabilirsiniz. Fakat bunun gerçekleşemediği durumlar olması da mümkün. Ancak, AlanyaEiendom ile alışveriş yaparsanız bu durumda kaporanızı geri alacağınızdan emin olabilrsniz. Ancak, fikrinizi geçerli bir sebep olmadan değiştirirseniz, normalde paranızı geri alamazsınız. Satın alma işlemini tamamlamayı seçerseniz, uçak bileti ücretiniz satın alma fiyatından düşülecektir. (2 kişi geliş uçak bileti)

Ön anlaşması imzalandıktan ve gerekli miktarın ödenmesinden sonra, mevcut ve doğru olduklarından emin olmak için gerekli tüm yasal belgelerin bir araştırması yapılacaktır. Şirketimize bağlı yasal uzmanlığı kullanmayı tercih edebilir ya da kendi uzmanınızı kullanabilirsiniz. Bu inceleme gerekli tüm belgelerin mevcut olduğunu gösterirse, satış sözleşmesini imzalar ve genellikle satın alma fiyatının% 10'u olan bir depozit ödersiniz. İnşa halindeki bir evde bir daire olması durumunda, peşinat, normalde satın alma fiyatının% 30'udur.

Peşinat ödemesini yaptıktan sonra, mülkün size devredilmesini sağlamak için gerekli vekalet işlemleri yapılacaktır. Henüz tamamlanmayan mülk satın aldığınızda inşaat sürecinin ilerleyişine göre özel bir ödeme planı oluşturulacaktır. Bu durumda, ödeme bölünecek ve dairenize / evinizi teslim alacağınız zaman son ödeme gerçekleşecektir.

Tüm başvurular onaylandıktan ve mülk bittiğinde tapu işlemi yapılacaktır. Alıcı, mülkiyeti devretmek için gerekli olan vergi ve ücretleri öder. Satıcı ve alıcı tapuyu imzaladıktan sonra, sahiplik satıcıdan alıcıya transfer edilir.

Satın alımın finansmanı
Çeşitli finansman seçeneklerini araştırmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin. Türkiye'de bankalarla iyi ilişkilerimiz vardır.